Ranking korektorów w taśmie

Pritt HEPR2679522 - najlepszy korektor w taśmie

Stworzyłam ranking korektorów w taśmie. Dlaczego? Ponieważ po dogłębnym audycie ćwiczeń i zeszytów mojej pierworodnej, musiałam spędzić wieeeeeeele romantycznych godzin z córką. Po kilkunastu godzinach pracy nad ćwiczeniami z języka niemieckiego i poprawianiu absolutnie wszystkiego, jej korektor się poddał, a przed nami była matma, fizyka i chemia.

– Kupisz mi lepszy?

– Kupię… a który jest lepszy?

Wujek Gugiel nie wiedział. Mogłam kupić kolejne „byleco”, albo… przetestować samodzielnie i zachować nonatki na przyszłość.

Tak oto powstał mój osobisty ranking – kupiłam 12 różnych korektorów, uszeregowałam według ceny (licząc nie koszt samego korektora, a jednego metra taśmy) i przetestowałam pod względem barwy, jakości wykonania i wygody użytkowania. Zwracałam też uwagę na wielkość korektora – piórniki mają ograniczoną pojemność.

Na końcu artykułu znajdziecie zestawienie najlepszych korektorów spośród tych, które przetestowałam.

Korektory poniżej 30 gr/m

Office Products 17101821-99 -okropny korektor

Office Products 17101821-99 - ranking korektorów w taśmie

Tani i do bani. Taśma powinna się rozwijać i nawijać na drugą szpulkę, ale tego nie robi. Przez to chodzi luźno i nieprecyzyjnie nakłada korektor. Akcja frustracja. Przy pierwszym podejściu udało mi się nałożyć korektor, ale sądzę, że to szczęście nie potrwa długo. Na plus jest z pewnością jego niewielki rozmiar, ale mimo wszystko nie polecam.

Grand GR-953 – bardzo tani i bardzo dobry

Grand GR-953 - najlepszy korektor

Po prostu działa. Wygodnie leży w dłoni, nie ma żadnych problemów przy nakładaniu, jest stosunkowo niewielki. Z pewnością minusem jest fakt, że nie ma 100% krycia – litery lekko prześwitują przez korektor, który swoją drogą jest w kolorze beżowym, a nie białym. Jest to jednak niewielka wada – krycie jest wystarczające i zdecydowanie polecam ten korektor. A jego cena zdecydowanie zachęca do zakupu!

Grand GR-953 – TOP 3 wśród korektorów w taśmie

Korektory poniżej 70 gr/m

Toma TO-0124 – nieużywalny

toma TO-0124 - porównanie korektorów

Znów koszmar – taśma lata zupełnie luźno, korektor się nie nakłada… szkoda gadać i szkoda pieniędzy.

Oval QAR-506 – korektor z wymienialnym wkładem

Oval QAR-506 - dobry korektor w taśmie

Korektor z wymienialnym wkładem i obrotową końcówką. Idea wymienialnych wkładów mi się podoba. Nakładanie tego korektora nie jest idealne, ale wystarczająco dobre. Dzięki kształtowi „długopisu” wygodnie się go używa

Pentel ZTT15 – niewygodny i nieskuteczny

Pentel ZTT15 porównanie korektorów

Troszkę mniejszy od koszmarnego korektora marki Toma i troszkę lepszy, ale niewiele. Przy nakładaniu ciężko nie zerwać sąsiedniej warstwy. Sam korektor się nakłada nierówno i jest dość niewygodny.

Titanum C905 – nieduży i nieokropny

Titanum C905 ranking korektorów w taśmie

Niewielki i poręczny. Nie nakłada się idealnie, ale w średnim przedziale cenowym jest akceptowalny.

Ranking korektorów w taśmie powyżej 70 gr/m

Tetis BK006-TA – w ostateczności obleci

Tetis BK006-TA korektor - porównanie

Również nieduży korektor, ale nakłada się gorzej niż Titanum. Jest używalny, ale niewart tej ceny.

Colorino 39545PTR – najmniejszy i skuteczny

Colorino 39545PTR porównanie korektorów

Bardzo kompaktowy, z grubego plastiku. Nakłada się całkiem nieźle i wygodnie leży w dłoni. Zdecydowanie lepszy od korektora Tetis, który ma porównywalną cenę.

Q-connect KF14451 – ergonomiczny uchwyt i umiarkowana skuteczność

Q-connect KF14451 - ranking korektorów

Ergonomiczny uchwyt tego korektora to zdecydowana zaleta. Szkoda, że nakłada się nienajlepiej. Zdecydowanie można rozważyć jego zakup ze względu na wygodny uchwyt i aż 10 metrów taśmy – bardziej ekologiczny wybór, niż porównywalny w cenie Colorino. Jednak nie znajdzie się wysoko w rankingu – przede wszystkim powinien sprawnie zakrywać tekst.

Tipp-Ex Pocket Mouse – dobra jakość w wysokiej cenie

Tipp-Ex pocket mouse - najlepszy korektor
Tipp-Ex – TOP 3 wśród korektorów w taśmie

I tu dochodzimy do Tipp-Ex – klasycznej myszki, która jest solinie wykonana i skuteczna. Szkoda tylko, że zatyczka płata czasem figle. Korektor Tipp-Ex nie robi niespodzianek – po prostu robi swoją robotę. Do tego ma aż 10 m taśmy, a więc sumarycznie produkujemy mniej śmieci niż przy korektorze marki Grand.

Donau KO.386 – niedobra jakość w wysokiej cenie

Donau KO. 386 ranking korektorów

W tej cenie nie mam zamiaru akceptować luźno chodzącej taśmy, telepiącego się wkładu i poważnych problemów z nakładaniem korektora. Duże NIE dla tego korektora.

Pritt HEPR2679522 – wiesz za co płacisz

Pritt HEPR2679522 - najlepszy korektor w taśmie
Ranking korektorów w taśmie – miejsce pierwsze: Pritt HEPR2679522

W tej cenie spodziewałam się wodotrysków i nie zawiodłam się. Taśma nakłada się doskonale. Jest bardzo porządnie wykonany i wygodny, a wcale nie jest większy od innych, choć ma aż 12 m taśmy w sobie. Na dodatek jest to korektor na wymienne wkłady, a więc bardziej ekologiczny od innych. Wadą jest cena – to najdroższy korektor, więc trochę szkoda go kupować roztargnionemu dziecku. Myślę jednak, że dla mojej uporządkowanej pierworodnej będzie idealny!

Najlepszy korektor – ranking korektorów w taśmie

ranking korektorów w taśmie

Według mojego rankingu najlepszy korektor w taśmie to korektor Pritt HEPR2679522. Jest też zdecydowanie najdroższy ze wszytkich, choć gdy bierzemy pod uwagę cenę wymiennego wkładu, to cena zbliża się do drugiego najlepszego korektora w taśmie – Tipp-Ex Pocket Mouse. Jednak Trzecie miejsce w rankingu zajmuje niemalże najtańszy korektor – Grand GR-953, który okazał się wygodny, poręczny i dobrze wykonany. Co prawda ma słabe krycie, ale zupełnie wystarczające, aby spełniał swoją funkcję. Czwarte miejsce zajmuje korektor Oval QAR-506 ze względu na przystępną cenę i względną wygodę użytkowania. Piąte miejsce to korektor Colorino 39545PTR, który jest najbardziej kompaktowy ze wszystkich, ale jest wyraźnie droższy od dwóch poprzednich pozycji i mniej ekologiczny.

Korektory na miejscach poniżej piątego są wyraźnie gorsze, choć można je kupić – da się nimi skutecznie posługiwać. Miejsce szóste to Titanum C905 – dość kompaktowy, dość skuteczny i w korzystnej cenie. Na siódmym miejscu jest Q-connect KF14451, który bardzo wygodnie leży w ręku, ale aplikuje się słabo przy cenie porównywalnej do Colorino. Miejsce ósme zajmuje korektor Donau KO. 386, który jest po prostu drogi biorąc pod uwagę, że wygoda użytkowania pozostawia wiele do życzenia. Ostatnim z akceptowalnych korektorów jest Tetis BK006-TA. Cena OK i niewielkie rozmiary powodują, że problemy z aplikacją można mu ostatecznie wybaczyć.

Ostatnie trzy miejsca w rankingu korektorów to najgorsze korektory w taśmie, których nie warto kupować. Miejsce dziesiąte to Pentel ZTT15, który co prawda ma przystępną cenę, ale źle się nakłada i częściowo zdziera sąsiednią warstwę, przez co nie da się skutecznie zakryć napisu. Office Products 17101821-99 i Toma TO-0124 to korektorowe koszmary – taśma chodzi całkiem luźno, korektor się nie chce nakładać.

Napiszcie, czy ten ranking się Wam przydał. A jeżeli szukacie dobrego ołówka dla dziecka, albo sprawdzonych kredek do wyprawki, to zajrzyjcie do moich wcześniejszych wpisów.

Może Cię to zainteresuje...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *